Velmi pozdní výsevy musí řešit zemědělci opakovaně, ať je to z důvodu pozdní sklizně předplodiny nebo díky rozmarům počasí. Řešením může být volba přesívkové pšenice Leidi či Mohican, tedy v podstatně jarních pšenic s dobrou zimovzdorností, které v případě jarního výsevu nepodléhají potřebě jarovizace.
Přesívkové odrůdy nachází uplatnění především při setí po velmi pozdě sklizených předplodinách, jako jsou zrnová kukuřice, cukrovka nebo po pozdě setých či pozdě likvidovaných meziplodinách. Přesívková pšenice Leidi vysetá již na podzim bývá ranější než běžně používané ozimé odrůdy vhodné pro pozdní zásev a zároveň Leidi vysetá na podzim dosahuje zpravidla vyššího výnosu a ranější sklizně cca o týden než jarní zásev jarní pšenice.
Další předností přesívek je časová flexibilita a možnost zařadit je do osevních sledů s vysokým rizikem velmi pozdního podzimního setí. Pěstitel může pružně reagovat na termín sklizně předplodiny. Leidi i Mohican se dají zasít kdykoliv to dovolí půdní podmínky v období od října až do dubna, bez ohledu na datum v kalendáři - to je více než půlroční výsevní okno. Bonusem obou odrůd je také veliká tolerance k předplodině – dají se sít po obilnině, cukrovce i kukuřici. . S Leidi nebo Mohicanem vám jednoduše osivo na skladě nezůstane.
Pro časné podzimní výsevy (1/2 října) většinou postačí výsevek do 4 MKS. V polovině listopadu a v prosinci se již doporučuje výsevky navýšit na hodnoty okolo 4,5 – 5 MKS. V případě špatných půdních podmínek (sucho, příliš mokro, horší příprava…) je vhodné navýšit výsevek o dalších cca 0,5 MKS, vždy samozřejmě s ohledem na danou výrobní oblast a dané půdní podmínky.
Ošetřování a hnojení přesívky zasté na podzim je během vegetace víceméně shodné s pěstováním pozdě zaseté ozimé pšenice.